Zaměstnanecká půjčka – peníze pro zaměstnance

V případě, že máte zájem o zaměstnaneckou půjčku, tak byste měli mít u firmy, kterou žádáte o půjčku trvalý pracovní poměr. Některé firmy poskytují takové půjčky i pro lidi, kteří pro ně pracovali a aktuálně už jsou na starobním nebo invalidním důchodu. O půjčku pro zaměstnance může požádat i osoba, která pobírá rodičovský příspěvek, protože i to je pravidelný příjem, který lze prokázat při žádosti o půjčku.

Zaměstnanecká půjčka

Jaké jsou podmínky pro získání zaměstnanecké půjčky?

Kromě pravidelného příjmu, který slouží ke splácení, musíte splňovat i jiné podmínky. Zaměstnaneckou půjčku můžete obdržet v případě, že máte trvalý pobyt na území České republiky a máte osmnáct let. Pravdou je, že je zde poněkud omezená vrchní hranice, protože lidé, kteří jsou starší sedmdesáti let, musí mít někoho, kdo by za jejich půjčené peníze ručit.

Dostupná půjčka bez poplatků

Velkou výhodou je to, že tuto půjčku obdržíte, aniž byste museli platit zbytečné poplatky. A také je zde poměrně velké rozmezí půjčené částky, takže si můžete půjčit v rozmezí 5000 až 300 000 Kč, aniž byste uvedli důvod půjčení peněz. Jak dlouho budete peníze splácet závisí na tom jakou částku jste si vybrali. Půjčku můžete splácet rok, ale také 5 let. Zaměstnanecká půjčka se splácí každý měsíc ve stejné hodnotě a většinou jen převodem z vašeho bankovního účtu, kde vám také přijdou půjčené peníze.

Výhody zaměstnanecké půjčky

Právě to, že nikoho nezajímá, k čemu peníze využijete je jednou velkou výhodou a hlavně pocit svobody protože můžete s penězi nakládat tak jak se vám zachce. Navíc budete-li usilovně plnit splátkový kalendář a tedy nebudete zpoždět se splátkami, tak můžete získat nárok na poskytnutí dalších peněz ještě během čerpání půjčky.

Jak požádat o půjčku?

Pokud se vám zaměstnanecká půjčka zalíbila a myslíte si, že je pro vás vhodná, tak můžete zajít do banky a požádat o půjčku. Stačí vám k tomu občanský průkaz potvrzení o tom, že máte pravidelný příjem. Potvrzení o příjmu získáte od zaměstnavatele, případně můžete předložit i výměr důchodu či potvrzení o rodičovské podpoře a podobně. Následně se vám v bance proberou kolik si můžete půjčit a kolik budete měsíčně splácet.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *