Vánoční půjčky a úvěry na vánoční dárky

Jistě si už všimli, že nastal čas nákupního šílenství, zbývá nám už jen pár dní na nakoupení vánočních dárků, ale určitě si mnoho z nás povzdechne nad otázkou: Kde vzít peníze na vánoční dárky? Problém samozřejmě může vyřešit vánoční půjčka a právě v tomto období si na sliby o prominutí splátek a různých jiných reklamních tahů třeba dávat velký pozor.

Půjčka na vánoční dárky

Pozor si je třeba dát hlavně na některé nebankovní splátkové společnosti. Netřeba podlehnout reklamním tahům o prominutí nějakého počtu splátek. Akce, v níž tvrdí, že nemusíte 2 měsíce splácet neznamená to, že vám odpustí ty dvě splátky. Znamená to jen to, že namísto přepočtu celkové částky na 12 splátek vám přepočítají splátky na 10, takže v konečném důsledku platíte větší částky měsíčně a celé je to prostě jen reklamní trik.

Kolik si půjčujeme?

Podle průzkumů utratí každý Čech na vánoční dárky průměrně do 10 000 Kč. Tato částka sice vypadá až neuvěřitelně, ale je to tak. Mnoho lidí totiž nakupuje na splátky a různé vánoční půjčky a úvěry. Předvánoční půjčka je prostě ideální způsob jak získat peníze na vánoční svátky.

Při výběru půjčky se zaměřte hlavně na: výši splátek, vaše příjmy a výdaje, RPSN a samozřejmě na smlouvu a případné sankce v případě nesplacení měsíční splátky včas. Vybírejte hlavně s rozumem, nenechte se nalákat hned první společností.

Bankovní půjčky jsou často výhodnější než nebankovní půjčky. Předvánoční půjčky se v bankách nejčastěji označují jako neúčelový spotřební úvěr a nabízí je Česká spořitelna, ČSOB, UniCredit, Raiffeisenbank, Komerční banka, mBank i mnohé jiné banky.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *