Spotřebitelské úvěry na cokoliv

Spotřebitelský úvěr vyřídíte prakticky na cokoliv, jde o nejjednodušší formu úvěru na našem trhu. Porostrednítvom tohoto úvěru získáte peníze na nejrůznější nákupy. Úvěr můžete použít na koupi domácích spotřebičů, auta, nábytku, elektroniky nebo můžete zkusit úvěr na dovolenou.

Spotřebitelský úvěr na cokoliv

Spotřebitelský úvěr je teda nejdostupnější a nejrychlejší druh úvěr na našem trhu. Poskytují ho bankovní i nebankovní instituce, některé společnosti poskytují zprostředkování úvěru přímo v obchodě, kde nakupujete. Nákup se Vám tedy výrazně usnadňuje, protože na koupi zboží nepotřebujete žádné peníze. Stačí přijít do obchodu, vybrat si zboží a požádat o úvěr, resp. nákup na splátky. Vše je velmi jednoduché, rychlé a výhodné pro obě strany. Tento úvěr se postupně stává fenoménem současnosti – nákup na splátky je prostě v módě.

Spotřebitelský úvěr v číslech

Posuzování úvěru je potřeba hned několik základních parametrů. Jde zejména o velikost úvěru. Podle velikosti úvěru se pak určují záruky v podobě jisté formy ručení. Při nižších částkách se ručení nevyžaduje. Podle velikosti úvěru se obvykle určuje úroková sazba, respektive roční procentní sazba nákladů (RPSN). Tyto údaje vlastně udávají skutečnou cenu spotřebitelského úvěru. Následně se vypočítají splátky, které jsou závislé na délce období, na kterou si bereme daný úvěr.

Výhody a nevýhody spotřebitelských úvěrů

Pomocí spotřebitelských úvěrů můžete získat peníze na běžné nákupy. Měli byste si však dávat pozor a své půjčky řádně splácet. Dávejte si pozor na to, abyste jeden úvěr nazačali hradit druhým úvěrem a následne nehledali půjčky na splacení úvěrů. Člověk se tak může velmi snadno dostat do spirály spotřebitelských úvěrů, z níž se uniká velmi těžko. Pokud však nakládáte se spotřebitelským úvěrem správně, tak se jedná o velmi šikovný a účinný nástroj, který Vám výrazně usnadní život.

Spotřebitelské úvěry v českých bankách

  • Raiffeisenbank – Rýchlá půjčka
  • Volksbank CZ – Spotřebitelský úvěr
  • ČSOB – Půjčka na cokoliv
  • mBank – mPůjčka Plus
  • Poštovní spořitelna – Era půjčka
  • Zuno – Online půjčka
  • Česká spořitelna – Hotovostní úvěr
  • Oberbank – Spotřebitelský úvěr
  • UniCredit Bank – Presto půjčka
  • Komerční banka – Optimálni půjčka
5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *