Revolvingový úvěr – bankovní půjčka na cokoliv

Revolvingový úvěr nabízejí banky, pokud již máte úvěr, no pouze tehdy, pokud poctivě splácíte. Je to vlastně kontokorent (povolené přečerpání účtu), ale je tu jeden rozdíl. Slovo revolvingový v překladu znamená obnovující se. Finanční rezerva, kterou si můžete půjčit je tedy obnovitelná. Po každé zaplacené měsíční splátce naspořite částku, kterou si můžete zase půjčit.

Revolvingový úvěr

Nemusíte již však absolvovat zbytečné papírování ani dokladování příjmů. V podstatě stačí jednoduchá žádost přes telefon a následně Vám obratem pošlou požadované finance na účet. Každá banka má samozřjemě tyto podmínky odlišné, proto se raději informujte na pobočce vaší banky.

Co se týče odlišností oproti kontokorentnímu úvěru, tak najdeme ještě jednu odlišnost. Jedná se o to, že revolvingový úvěr má účelový charakter, takže se musí udat to, na co bude použit. Je určen pro firmy,pro podnikatele na financování potřeb, pro potřeby provozování podnikání. Tento typ úvěru je výhodný a praktický hlavně pro firmy, které potřebují získat peníze ještě před splacením faktury od odběratele.

Díky účelovosti bývají úrokové sazby podstatně nižší, než při kontokorentním úvěru. Při revolvingovém úvěru není nutné ručit nemovitostí,ale jen pohledávkou. Výhodou je to, že o tomto nemusíte informovat odběratele. Splatnost tohoto typu úvěru je maximálně jeden rok a je možnost splacení i v dřívějším termínu.

Takže pokud máte firmu, nebo podnikáte ve větším, tento typ úvěru je pro vás jako stvořený.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *