Refinancování úvěrů a půjček

Refinancování nejrůznějších úvěrů a půjček dnes nabízí mnoho bankovních i nebankovních společností. Jedná se o službu, která vlastně slouží k získávání nových klientů, tedy přetahování zákazníků z jedné banky do druhé.

Refinancování půjček

Člověk totiž v obtížné situaci nebo i dobré situaci uzavře úvěr s jednou bankou, jejíž nabídka mu nejvíc vyhovuje, ale s postupem času mu může přestat vyhovovat. Případně už nebude zvládat takovou výši úvěru splácet a bude chtít úvěr snížit. A přesně pro tento případ jsou zde banky se svými nabídkami na refinancování úvěrů, přičemž často umí nabídnout lepší podmínky než u vašeho starého úvěru.

Jak funguje refinacování úvěru?

Pokud máte úvěr u nějaké společnosti a chcete získat lepší podmínky v jiné bance, tak prostě přijedete do nové banky, která nabízí lepší podmínky a bezplatně si vyřídíte úvěr na refinancování, například u mBank. Nová banka pak váš dluh u staré banky splatí a zbytek úvěr budete splácet podle nových podmínek, které jste si s novou bankou dohodli.

Výhody refinancování úvěru

Hlavní důvod, který většina klientů uvádí při refinancování úvěru je fakt, že nová banka nebo i nebankovka umí poskytnout lepší úrokovou sazbu a tak měsíčně ušetří pár eur. Mnoho lidí však tyto úvěry na refinancování používá také ke spojení více půjček do jednoho úvěru, aby měsíčně platily pouze jednu splátku. Velkou výhodou je samozřejmě i to, že si mohou domluvit lepší splátkový kalendář a prodloužit dobu splácení. Všechno má samozřejmě výhodu hlavně tehdy, pokud jste ve špatné finanční situaci a potřebujete ušetřit na poplatcích za úvěr.

Co lze refinancovat?

Většinou si lidé nechávají refinancovat různé hypotéky na nemovitosti (v této oblasti je nejvíce bankovních nabídek k refinancování). Ale velmi často se refinancují také překlenovací úvěry nebo jiné účelové úvěry. Vybavení refinancování je dnes poměrně jednoduchá a rychlá záležitost, neboť každá banka chce, aby měla nového platícího klienta.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *