Rady a tipy pro vyřízení půjčky

Než si půjčíte peníze, tedy vyřídíte půjčku, úvěr či hypotéku od banky, nebankovní společnosti nebo soukromého investora, tak byste byste měli přečíst několik základních zásad o půjčování peněz, abyste nenaletěli nějakému podvodníkovi nebo nepoctivé instituci. Tyto základny zásady, které Vám mohou ušetřit spoustu starostí a peněz jsme popsali v tomto článku.

Rady a tipy pro vyřízení půjčky

Ještě před žádostí o půjčku si však důkladně zvažte zda nabízené peníze opravdu potřebujete, jestli se nedokážete obejít i bez půjčky nebo zda budete vědět půjčené peníze včas splácet. Pokud potřebujete peníze na nákup drobností, tak zvažte pořízení kreditní karty od vaší banky.

Základní zásady při půjčování peněz

Základním krokem k vyřízení půjčky je výběr seriózního poskytovatele, k seriózním poskytovatelem patří hlavně banky a velké nebankovní společnosti ověřené množstvím klientů, kteří si od nich už půjčili peníze.

  1. Před půjčením jakékoli částky si vždy podrobně přečtěte smlouvu o půjčce, protože poskytovatel Vám může zapomenout říci veškeré informace o půjčce.
  2. Nikdy neplaťte žádné poplatky za vyřízení půjčky předem. Na internetu totiž můžete najít mnoho lidí, kteří si vezmou poplatek za vyřízení půjčky předem a vzápětí se pod nimi slehne zem. Solidní firmy a solidní poskytovatelé si žádné poplatky předem neúčtují.
  3. Dávejte si pozor na skryté poplatky. Zjistěte si jaké sankce vám hrozí při porušení smlouvy, případně při prodlení splátek půjčky. Informujte se také o poplatcích za předčasné splacení úvěru.
  4. Ptejte se na všechny výdaje, které souvisí s půjčkou (např. poplatky za vedení úvěrového účtu). Vyžadujte i informace o výši RPSN, která vám prozradí výši nákladů spojených s půjčkou či úvěrem.
  5. Předem si spočítejte kolik si chcete půjčit a jakou dobu chcete půjčenou částku splácet.
  6. Pojistěte se proti neschopnosti splácet. Může Vám to pomoci, i přijdete o zaměstnání a budete v dočasné neschopnosti splácet.
  7. Neřešte problémy se splácením půjčky další půjčkou.
  8. Pokud nestíháte splácet, tak kontaktujte poskytovatele půjčky a dohodněte s ním způsob řešení situace.

Provozovatel portálu SenzaPujcky.cz nenese žádnou odpovědnost za škody, které by uživatelům nebo třetím osobám přímo, nepřímo či náhodně vznikly v důsledku nebo v souvislosti s využíváním služeb SenzaPujcky.cz. Aktuální podmínky portálu SenzaPujcky.cz najdete v podmínkách použití na této stránce.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *