Půjčky z Nigérie – pozor na podvody

V posledních letech se internetem šíří vlna různých e-mailových z Nigérie jak snadno lze vydělat na investicích. Objevily se také různé nabídky s výhodnými půjčkami z této africké země. V minulosti na to upozorňovalo i Ministerstvo financí ČR a také média.

Podvodní půjčky

Princip je stále stejný a spočívá v nabídce nebankovní půjčky s velmi nízkými úroky. Pokud na e-mail zareagujete, tak vám na email přijde smlouva. Uvádí se tam, že podepsáním smlouvy má být zajištěn převod peněz na váš účet. Avšak právě tady nastává problém. Nejprve je od vás požadováno zaslání menšího finančního obnosu a to většinou 50 až 150 dolarů.

Tento poplatek prý slouží k pokrytí manipulačních, registračních, bankovních a jiných poplatků v Nigérii. Zasílání poplatků je požadováno stále dokola. Pokaždé chtějí abyste poslali peníze přes Western Union a to neadresné falešné osobě. V Nigérii se tato osoba samozřejmě nedá dohledat.

Pozor na podvodné půjčky

Většina podvodných půjček využívá emailové adresy končící ve tvaru @yahoo.com nebo @live.com a požaduje zaslání nějaké částky přes western union. V případě, že narazíte na nějakou podobnou nabídku, tak na ni vůbec neragujte. Je téměř jisté, že se jedná o podvod. Podobné podvodné půjčky nemusí přicházet jen z Afriky, občas můžete narazit i na lidi z Anglie či Německa. Určitě nikomu takovému ze zahraničí peníze přes Western Union nebo paypal neposílejte. Téměř 100% se jedná o podvod.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *