Půjčky pro živnostníky (OSVČ)

Jste OSVČ, tedy osoba samostatně výdělečně činná a potřebujete si rychle půjčit nějakou finanční hotovost? Pokud ano, tak jste na správném místě, protože u nás najděte půjčky i pro lidi, kteří mají záznam v registru dlužníků, případně pro podnikatele, kteří měli příliš nízké a dokonce i záporné daňové přiznání. Při ručení nemovitostí můžete získat peníze dokonce s výhodnějším úrokem. Peníze z půjčky pro OSVČ by v první řadě měly sloužit pro podnikatelské účely, ale dnes už peníze můžete získat pro jakýkoli účel.

Půjčka pro živnostníky

Nebankovní půjčky pro OSVČ

Pokud si potřebujete peníze na záchranu firmy, neboť vaše podnikání je ztrátové tak můžete využít půjčky pro OSVČ z nebankovních zdrojů. Právě taková dostupná hotovost vám totiž může zachránit podnikání. Půjčku pro podnikatele můžete získat na cokoli, nemusíte předem oznamovat svůj záměr, tedy nikomu nemusíte vysvětlovat jak využijete peníze.

Jak získat půjčku pro OSVČ

Na získání půjčky vám postačí občanský průkaz, kopie živnostněnského listu, výpis z bankovního účtu a případně potvrzení o tom, že nikomu nedlužíte peníze. Podmínky se samozřejmě liší podle výše částky, kterou si chcete půjčit a podle výše daňového přiznání. Nejdostupnější jsou samozřejmě půjčky pro živnostníky, kteří nemají žádný záznam v registru dlužníků a mají dostatečné příjmy. Dnes ovšem můžete získat půjčku i bez těchto náležitostí, nebankovní společnosti jsou totiž ochotny jít do většího rizika. Nezapomeňte, že v případě, že si chcete půjčit vyšší částku, tak určitě musíte i něčím ručit, nejlépe nějakou nemovitostí.

TIP: Půjčku pro živnostníky (OSVČ) však důkladně zvažte, neboť pokud byste ji nezvládali splácet, tak za ni ručíte celým svým majetkem. Půjčka sice může pomoci, ale riziko je v tomto případě opravdu velké.

Výhody půjčky pro OSVČ:

  • půjčku můžete získat i při menších a dokonce i záporných výsledcích podnikání
  • možnost získat půjčky bez ručitele a ručení
  • i bez zkoumání bankovních registrů
  • rychlé vybavení
  • bezúčelová půjčka

Nevýhody půjčky pro OSVČ:

  • nutnost ručit nemovitostí (při vyšších částkách)
  • někdy krátká doba splatnosti
  • při podnikání jako szco ručíte celým majetkem
5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *