Půjčky pro učitele

Pokud jste se rozhodli zařadit se do skupiny vykonavatelů učitelského poslání, určitě jste se seznámili s tím, že učitelské platy nejsou příliš vysoké. Někdy nestačí ani na základní potřeby pro domácnost či pro nové pomůcky pro učení. O prostředcích pro volný čas tu mnohdy nemůže být ani řeč. Proto tu jsou úvěrové fondy, které nabízejí produkt, který se týká půjček pro učitele. Tyto úvěry mají především účel pro bydlení a vzdělávání učitelů.

Půjčka pro učitele

Pokud jste začínající pedagog, který si potřebuje vzít půjčku, musíte vyhovět určitým kritériím. Musíte mít ukončené vysokoškolské studium v učitelských oborech. Podmínkou je i vaše české občanství a trvalý pobyt na území České republiky. Jedná se o spotřebitelský úvěr bez sledování účelu použití a bez jakéhokoliv zajištění. Pokud jste dva pedagogové – manželé a zároveň žadatelé o takovou půjčku, bude vaše žádost vyřízena přednostně.

Výše půjčky pro takový účel je ohraničena částkou 600 000 korun. Doba splatnosti se udává maximálně na 6 let a úroková sazba se pohybuje od 10% do 15%.

Půjčka pro učitele je určitě dobrá pomůcka při rozběhu vaší pedagogické kariéry, když se potřebujete „odrazit od země“.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *