Půjčky pro novomanžele

Pokud si zrovna chcete zažádat o takovou půjčku, tak jste se s určitostí nedávno rozhodly uskutečnit krok vpřed, kterým jste uzavřeli manželství. Mladé rodiny, které tento krok udělaly, mohou mít po krátkém čase nepříjemné finanční problémy.

Půjčka pro novomanžele

Důvodem může být i to, že svatba byla velmi nákladná a peníze se rychle „rozkutálely“. Ne vždy je ale pravidlo, že si mladý pár zažádá o půjčku kvůli finanční krizi. Pokud tak pár neudělal už dříve, teď je ten nejvyšší čas se osamostatnit a nastěhovat se do „svého“. Možná plánují i děti, takže rodina by určitě své bydlení potřebovala. Pokud jste se vyskytly v podobné situaci, tak je novomanželská půjčka to pravé pro vás.

Pro vyhovění žádosti o půjčku musíte samozřejmě splňovat určitá kritéria. Podle zmíněného nařízení mají na novomanželský úvěr nárok pouze osoby žijící v manželství, jestliže alespoň jeden z manželů nedosahuje v roce podání žádosti 36 let věku, přičemž žádost může podat kterýkoliv z manželů. Samostatná osoba, která opět v roce podání žádosti nedosáhne věku 36 let, která trvale pečuje nejméně o jedno nezletilé dítě, přičemž může jít i o dítě osvojené. Půjčit si můžete maximálně do 300 tisíc Kč. Tato částka je ale určena především na financování bydlení. Není to však podmínka, takže půjčka je prakticky neúčelová. Další podmínka pro vyhovění žádosti je ta, že nesmíte souběžně čerpat jinou půjčku či hypotéku.

Mladomanželské půjčky jsou z větší části dotované státem, ale jsou také sponzorovány a zprostředkované bankami. V bankách k nim máte určitě lepší přístup. Takže v případě zájmu nejprve navštivte právě vaši banku.

Novomanželské půjčky jsou směřovány na pomoc mladým párům, které to v dnešním světě zaručeně nemají lehké. Tyto půjčky se řadí mezi nejlepší, takže se banky i stát snaží podat   novomanželům pomocnou ruku. Jejich nabídka a výhodnost se samozřejmě mění každým rokem, takže se předem informujte o nejnovějších produktech a jejich změnách.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *