Půjčky pro důchodce

Půjčky se nabízejí studentům, nezaměstnaným i zaměstnaným osobám, ale standardně se nabízejí i skupině lidí v důchodovém věku. Půjčky pro důchodce jsou velmi rozšířený a tvárný produkt z nabídky bankovního i nebankovního sektoru.

Půjčka pro důchodce

Pokud si zažádáte o půjčku v bance, měli byste vědět, že při schválení je hlavním měřítkem žadatele jeho věk. Banky totiž mají nabídku produktů omezenou pro lidi do určitého věku. Lidé ve vyšším důchodovém věku jsou totiž rizikoví klienti, takže v bance se žádostí o půjčku často nepochodíte. Proto se v takovém případě obraťte na nebankovní subjekt.

V nebankovním sektoru nemají s věkem problém, protože neověřují vaši schopnost splácet. Pro vyřízení půjčky většinou potřebujete jen občanský průkaz. Jako vždy je zde samozřejmě riziko vyššího úroku a vyšších poplatků za vyřízení půjčky. Takže si opět dobře rozmyslete, zda budete schopni půjčené peníze splatit i s úroky.

Pokud si zažádáte o půjčku v bance, budete potřebovat dva vaše doklady totožnosti, které nosíte běžně u sebe. Bylo by pro vás určitě výhodnější, kdybyste k žádosti o půjčku připojili i složenky, kterými vám chodí důchod. Tak věřitel může posoudit částku, kterou zapůjčí a také výši splátek, které byste vraceli.

Půjčka pro důchodce je z pohledu věřitelů z mnoha hledisek velmi riziková. Proto vám určitě budou nabídnuty mnohé podpůrné prostředky, které slouží na ochranu klienta v případě problému splácet, a také chrání banku před prodlením se splácením půjčky.

Jako návazný produkt vám tedy bude doporučeno pojištění v případě smrti, invalidity i ztráty zdroje příjmů. Každý případ je samozřejmě posuzován individuálně, a tyto produkty vám budou rovněž nabízeny podle vaší konkrétní situace.

Půjčky pro důchodce jsou přizpůsobeny tak, že se dají tvarovat od případu k případu, a banky udělají vše proto, aby vám vyhověli, co nejvíce. V případě vyššího věku si stále o půjčku můžete zažádat v nebankovním subjektu.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *