Půjčky bez ručení nebo ručitele

Půjčka bez ručitele je speciální druh půjčky, když poskytovatel půjčky nevyžaduje ručení další osobou. Jde prakticky o jakýkoliv druh půjčky či úvěru, kde do hry nevstupuje třetí osoba společně s dlužníkem. Dlužník je ve svém závazku vůči věřiteli vždy a za každých okolností sám. Podle toho by k tomu měl dlužník i přistupovat a měl by si být vědom toho, že půjčka bez ručitele je pouze jeho závazek a uzavřít smlouvu odpovídající jeho platebním možnostem.

Půjčka bez ručitele

Princip půjčky bez ručitele

Půjčka bez ručitele funguje standardně jako jiné půjčky. Věřitel půjčí dlužníkovi určitou sumu peněz, za což požaduje úroky nebo poplatky ve stanovené výši. Při půjčce bez ručitele nepotřebujete při žádání o půjčku další osobu, která se za Vás v případě nesplácení zaručí. To je velká výhoda oproti jiným úvěrem. Dlužník si tedy může uzavřít půjčku sám, bez cizí pomoci.

Pokud se vyžaduje ručení, tak se může uplatnit věcná forma a to v podobě zástavy – půjčka s ručením nemovitostí, ale i v podobě bianco směnky – půjčka na směnku. Záleží na okolnostech, výši půjčky a instituci, která Vám půjčku poskytuje. Vyřízení takovéto půjčky bez ručitele je otázkou maximálně několika hodin, protože dlužník jedná za sebe a jen za sebe. Není potřeba žádný ručitel, tedy můžete žádat o půjčku a ve všech rozhodnutích vystupovat samostatně a bez zbytečných odkladů.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *