Půjčky a úvěry pro ženy na MD

Patříte mezi ženy, kterým se nedávno poštěstilo mít dítě? V tom případě jste doufejme šťastná maminka, která má z miminka velkou radost. Bohužel miminko nepřináší jen radost, ale i kopu trápení. Více starostí se týká nedostatku peněz, protože malé dítě dá zabrat nejen člověku, ale i peněžence.

Půjčka pro ženu na mateřské dovolené

Dítě potřebuje neustále nové věci, protože rychle roste, potřebuje mnohdy i drahé potraviny určené jen pro miminka. Protože je matka na mateřské dovolené a nevydělává, pobírá pouze dávky určené pro takové případy. I když partner vydělává, rodina mnohokrát se svým finančním fondem nestačí. Pro takové případy je možnost využití půjčky pro maminky na mateřské dovolené.

Pravdou však je, že ženy na mateřské dovolené spolu s důchodci a nezaměstnanými lidmi se řadí mezi skupinu nejrizikovějších žadatelů o půjčku. V případě pokud je matka v domácnosti sama, bez příjmu partnera, má velmi malou šanci získat půjčku. V bance je to v tomto případě zcela nemožné, protože nemůže doložit měsíční příjem, který je základním požadavkem každé banky při smlouvě o půjčce. Proto je jediná možnost nebankovní subjekt. Tady si může maminka bez problémů vyřídit půjčku bez potvrzení o příjmu. V tomto případě je půjčka bohužel nevýhodnější z důvodu vysokého úroku. Poskytovatelé v nebankovních subjektech neřeší schopnost splácet a proto by si měla žadatelka dobře rozmyslet, zda bude schopna vrátit tyto finance.

Pokud nemá maminka čím ručit, může situaci vyřešit vypůjčením si menších částek od několika věřitelů. Zde je ale riziko, že se splácení více poskytovatelům stane neúnosným, a splátky několikanásobně překročí půjčenou částku.

Situace se může vyřešit například i trochu riskantním vypůjčením si na směnku, kde se nemusí ručit majetkem.

Maminky v tomto směru nemají lehkou situaci. Mají sice více možností jak si půjčit, ale často to bývá nebezpečné. V tomto případě neplatí známé heslo „risk je zisk„, protože půjčit si riskantně, může znamenat pro maminku další problémy, které se s ní mohou táhnout i několik let.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *