Půjčka s ručením nemovitostí

Půjčka s ručením nemovitostí je určena lidem, kteří již vlastní nemovitost a potřebují půjčit peníze. Při ručení nemovitostí poskytovatel půjčky půjčí peníze žadateli, pokud se zaváže, že ji dá jako jistotu splacení půjčky.

Půjčka s ručením nemovitostí

Ručení nemovitostí při hypotékách

Nejčastěji se ručí nemovitostí při bankovních hypotékách. Pokud však již máte vlastní nemovitost, tak jí můžete ručit i za menší půjčku nebo ji využít k vyřízení hypotéky ke koupi nebo stavbě nemovitosti.

Bezúčelová půjčka založená nemovitostí

Jedná se o půjčku, která má dlouhou dobu splatnosti až 20 let a může být takto poskytnuta až na 80% ceny zastavené nemovitosti. U tohoto typu půjčky často označované také jako „americká hypotéka“ nemusíte nikomu dokladovat na co získané peníze použijete.

Nebankovní půjčky s ručením nemovitostí

V případě, že máte záznam v registru dlužníků a banky vám již nemohou půjčit, tak můžete zkusit založit vlastní nemovitost u nebankovní společnosti. Sice dostanete o něco vyšší úrok, ale je to možnost jak získat půjčku bez dokládání účelu a vyplatit tak své nedoplatky.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *