Půjčka pro zadlužené s exekucí

Půjčka pro zadlužené je poskytována výlučně nebankovními společnostmi. Běžné banky při hodnocení žádosti o půjčku nahlížejí do registru dlužníků a pokud už člověk nějaké dluhy má, tak mu banka žádost o půjčku s největší pravděpodobností zamítne. Půjčka pro zadlužené je tedy v tuto chvíli vhodná alternativa. Jaké jsou výhody, nevýhody a rizika půjček pro zadlužené lidi? A jak je to s půjčkami pro dlužníky s exekucí? Dá se vůbec získat nebankovní půjčka pro lidi s exekucí získat?

Půjčka pro zadlužené s exekucí

Riziková půjčka pro zadlužené

Půjčka pro zadlužené je označení pro nebankovní půjčku, která je poskytována lidem s vysokým dluhem nebo záznamem v registru dlužníků. Je to záležitost čistě nebankovního sektoru. Běžné banky jsou při rozhodování o poskytnutí půjčky velmi pečlivé a takto rizikovému klientovi půjčku neposkytnou.

Žadatel o bankovní půjčku musí nejprve prokázat svou bonitu – tedy schopnost půjčku splácet. Tu banka posuzuje mimo jiné na základě trvalých příjmů a výdajů žadatele, mezi které se počítají i splátky dalších úvěrů.

Čím vyšší existující dluh má, tím větší musí mít člověk příjem. Pokud banka současný příjem vyhodnotí jako nedostatečný, tak žádost o nový úvěr automaticky zamítne.

Pokud žadatel neprokáže dostatečně vysoký příjem, tak banka jeho žádost zamítne. Některé nebankovní společnosti však na výši ani zdroj příjmu nehledí – stačí jim záruka ve formě nemovitosti.

Nebankovní půjčka pro dlužníky

Lidé, kteří nutně potřebují peníze, se pak často upisují nebankovním společnostem. Některé z nich jsou totiž při posuzování schopnosti splácet půjčku velmi mírně a půjčku zadluženému žadateli bez problému poskytnou. Velké riziko, že klient nebude úvěr splácet je vyváženo vysokými poplatky a vysokou úrokovou sazbou.

Půjčka pro dlužníky na ruku

Na internetu umíte najít velké množství společností, které slibují půjčky pro zadlužené ihned a v hotovosti. Pravda je však taková, že okamžité a zároveň hotovostní půjčky pro zadlužené jsou poskytovány velmi výjimečně. Nebankovní společnosti je poskytují pouze tehdy, pokud se umíte zaručit nemovitostí a na to byste si měli dávat pozor. Při nesplácení totiž můžete velice snadno přijít o majetek.

Menší půjčky samozřejmě můžete získat snáze – často přes sms nebo vyplněním online formuláře přes internet, ale iu těch si dávejte pozor na skryté poplatky. Tyto půjčky jsou však dostupné jen přímo na bankovní účet.

Poskytovatelé půjček pro zadlužené

Každý poskytovatel úvěrů je povinen kontrolovat registry a pokud tak nečiní, jedná se o obcházení zákona. Přesto existuje několik společností, které půjčku schválí i člověku s dluhy. Půjčky takto mohou získat lidé, na které ještě nebyla zahájena exekuce. Podmínkou pro získání půjčky je doložení pravidelného příjmu.

Z výše uvedeného vyplývá, že nebankovní půjčku pro lidi s exekucí lze získat, ačkoli to není v souladu se zákonem. U tohoto typu půjčky je ale třeba počítat s velmi vysokými poplatky, které úvěr činí extrémně nevýhodným. Poskytovatelům půjček pro dlužníky s exekucí jde pouze o výdělek, nikoli o pomoc člověku v nouzi. Proto byste raději měli zvážit prohlášení osobního bankrotu.

Nevýhody půjček pro zadlužené:

  • často lichvářské a predátorské praktiky nebankovních společností, které půjčky pro zadlužené poskytují
  • vysoké a časté poplatky, zejména při zpoždění se splátkou
  • nevýhodný úrok
  • v případě založení nemovitosti, která může být v některých případech vyžadována, je klientovi vyplacena jen polovina ceny nemovitosti

Praktiky většiny poskytovatelů půjček pro zadlužené můžeme bez nadsázky označit za predátorské. Případy, kdy se člověk stane jejich kořistí, nejsou neobvyklé.

Zájemci o půjčku pro zadlužené se často setkávají s mnoha riziky ještě před tím, než o úvěr vůbec zažádají. Jejich dluhy mohou být téměř nesplatitelné a kvůli záznamu v registru nemají nárok na klasický spotřebitelský úvěr v bance. Přestože se mohou půjčky pro zadlužené jevit jako spása pro člověka ve finanční tísni, tak často vytvoří více problémů než vyřeší – raději se jim vyhněte.

Dluhová spirála

Kamenem úrazu pro mnoho lidí je tzn. „dlouhová spirála“ někdy nazývaná také dluhová past. Jedná se o situaci, kdy člověk stávající dluhy splácí jinými půjčkami. Tento stav je však dlouhodobě neudržitelný a často vede k insolvenci a osobnímu bankrotu. Zadlužený člověk by si nikdy neměl brát další úvěry na splacení svých dluhů. Raději by měl využít konsolidaci svých půjček.

Alternativy k půjčce pro zadlužené

Rizika půjček pro zadlužené, zvláště půjček pro lidi s exekucí jsou vážná. V některých případech mohou vést také ke ztrátě domova a exekuci. Každý kdo půjčku pro zadlužené zvažuje by měl zkusit jiné možnosti než refinancování, zlepšení své bonity, konsolidaci nebo požádat o pomoc rodinu či přátele.

Zlepšení bonity

Bonita (schopnost splatit úvěr) je při poskytování úvěrů hlavním měřítkem klasických bank. Nejvíce ji ovlivňuje výše současných příjmů. Jejich zvýšení samozřejmě není záležitostí jednoho večera, je však vhodné se zamyslet například. nad prací z domova při současném zaměstnání nebo vyděláváním peněz přes internet. Na škodu není ani systematické spoření nebo optimalizace výdajů.

Pokud člověk žije v manželství, může o půjčku žádat společně se svým partnerem. Manželé mají v očích bank vyšší bonitu díky vyšším příjmům a nižšímu životnímu minimu, než by měl jen jednotlivec.

Refinancování půjčky

Refinancování je určeno těm, kteří mají pouze jeden dluh. Pokud se stávající půjčka stala nevýhodnou a měsíční splátka příliš zatěžuje rozpočet, může refinancování půjčky významně pomoci. Banky vždy hledají nové spokojené klienty, proto jsou ochotny převzít dluh z jiné banky a nabídnout nižší úrok a lepší splátku.

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček funguje na stejném principu, je však určena pro osoby, které mají dva a více dluhů. Banka všechny stávající půjčky sloučí do jedné a nabídnou příznivější úrokovou sazbu. Výhodou tedy je to, že člověk nemusí platit úroky z každého úvěru zvlášť, a navíc má o svých pravidelných splátkách mnohem lepší přehled.

Žádost o peníze u rodiny nebo přátel

Půjčky od přátel nebo rodinných příslušníků mohou vyřešit právě ty situace, kdy jsou peníze potřebné ihned a klasická banka by žádost nestihla vyhodnotit. Je to často lepší než půjčka od nebankovky s vysokými poplatky, Je prostě lepší půjčit si od rodiny, přátel či známých.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *