Půjčka pro podnikatele

Půjčka pro živnostníky (OSVČ), kteří potřebují peníze na financování svých začátků podnikání, růst nebo překlenutí špatné finanční situace. Vyřízení půjčky je jednodušší, pokud jste již podali kladné daňové přiznání.

Půjčka pro podnikatele

Nabídka půjček pro podnikatele

Nabídka bankovních a nebankovních půjček pro živnostníky a podnikatele je dnes na Slovensku opravdu pestrá. Jako začínající i jako zkušenější podnikatel máte na výběr z široké nabídky úvěrů. Nabídky je však třeba pečlivě zvážit. Správným výběrem ušetříte peníze, protože rozdíly v úrocích a poplatcích bývají dost velké.

S podnikatelskou historií vyřídíte půjčku snadněji

Pokud jste již v minulosti podávali daňové přiznání, tak pro vás získání půjčky bude o dost snazší než pro začínajícího podnikatele. Peníze z takto získané půjčky můžete využít k zaplacení faktur, za zboží, ale také na výdaje ze soukromého života. Chcete-li lepší úrok, tak můžete čerpat půjčku pro přesný účel podnikání – společnosti vám v tomto případě dají lepší nabídku.

Půjčka pro živnostníky bez dokládání příjmu

V některých případech nemusíte dokládat svůj příjem. Toto je výhodné hlavně pro začínající živnostníky, kteří ještě neměli šanci předat daňové přiznání na finanční úřad. Celková půjčená částka se však od vašeho příjmu bude odvíjet – čím vyšší příjem máte, tím více si můžete půjčit.

Online půjčka pro podnikatele

Rychlou půjčku pro OSVČ si dnes umíte vyřídit i čistě přes internet. Nemusíte nikam chodit a vše vyřídíte pohodlně ze svého domova. Věřitelé své stránky mají zajištěno, takže se ani nemusíte obávat zneužití vašich osobních údajů. Často vám k podání žádosti stačí i jen občanský průkaz, mobilní telefon a číslo vašeho bankovního účtu.

P2P půjčky pro podnikatele

Zajímavou variantou mohou být půjčky od lidí. Jedná se o moderní způsob získávání financí, kdy na jedné straně stojí lidé, kteří mají přebytek finančních prostředků a jsou ochotni půjčit, na druhé straně jsou pak žadatelé o úvěr. Transakci zajišťují finanční instituce, které dohlížejí na bezproblémový chod celého systému.

Mezi nejznámější poskytovatele půjček patří společnosti jako Mintos nebo Žlutý meloun. Jelikož z pohledu legislativy nejde o banky, tak pro tyto finanční instituce platí jiná pravidla, která vytvářejí prostor pro půjčky i tam, kde by klasická banka půjčku neposkytla.

Bankovní půjčka pro podnikatele

Pokud splňujete podmínky dané bankou, tak pro vás vždy bude podnikatelská půjčka od banky výhodnější. Protože má nižší poplatky i úrokové sazby. Je pro vás oproti nebankovním půjčkám levnější.

Často je nutnost podnikatelský úvěr zajistit nějakým majetkem, přibrat si k žádosti ručitele nebo mít vyšší příjmy. Také asi budete muset doložit zpracovaný podnikatelský plán. Právě z tohoto důvodu se mnoho živnostníků touto cestou nevydává.

Nabídku podnikatelských úvěrů má ve své nabídce většina českých bank. Bližší informace a podmínky se dozvíte na jejich oficiálních stránkách.

Časté dotazy ohledně půjčky pro živnostníky

Půjčují mi, i když mám exekuce a chtěl bych půjčku právě na vyplacení exekuce?

  • Je to možné. Jsou společnosti, které nabízejí půjčky také na vyplacení exekuce. Tyto žádosti jsou schvalovány individuálně dle možností klienta. Často je třeba se v takovém případě zaručit nemovitostí.

Je půjčka dostupná i pro začínající podnikatele?

  • Ano, půjčka je určena i pro začínající podnikatele. Avšak hlavní podmínkou je, že subjekt musí podnikat minimálně 3 nebo nejlépe 6 měsíců. Nemusí mít zpracované daňové přiznání za předchozí rok.
5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *