Půjčka pro nezaměstnané – kde ji dostanu?

Potřebujete půjčit, ale zrovna nemáte žádnou práci, a tak nemůžete k žádosti o půjčku doložit potvrzení o příjmu? Pokud ano, tak jste na správném místě, neboť u nás najdete dostupné půjčky pro nezaměstnané.

Půjčka pro nezaměstnané

Půjčka pro nezaměstnané – tipy

Právě tento druh půjček v době zvyšující se nezaměstnanosti patří mezi nejvyhledávanější finanční produkty na internetu. Specializované půjčky pro nezaměstnané vyhledávají často i ženy na mateřské nebo studenti, kteří také neumí prokázat svůj příjem. Ale vyhledávají je i lidé se záznamem v registrech dlužníků, protože jsou často dostupné i bez zkoumání registru.

Které společnosti poskytují půjčky pro nezaměstnané?

Půjčky pro nezaměstnané nabízejí hlavně nebankovní společnosti, přičemž mezi nejoblíbenější formy půjčování patří. tzv. krátkodobé půjčky (Půjčkomat, Ferratum, CreditONE). Pomocí těchto půjček můžete získat 10 000 Kč na dobu 14 až 30 dnů. Jsou proto vhodné hlavně tehdy, pokud víte, že do této krátké doby budete moci splatit půjčku. Pokud si chcete půjčit na delší dobu, případně více peněz, tak můžete požádat o půjčku od společnosti Provident, která rovněž nabízí půjčky i pro nezaměstnané. Máte-li nemovitost, tak můžete využít půjčku Úver4you, pomocí které můžete získat až 1 milión Kč.

Jak mohu získat půjčku pro nezaměstnané?

Půjčku pro nezaměstnané můžete vyřídit online, tedy přes internet ale také přes telefon či sms. Přičemž lidé v dnešní době nejvíce využívají k vyřízení půjčky internet. Pro vyřízení totiž stačí vyplnit krátký online formulář a počkat, až vám zatelefonuje obchodní zástupce společnosti, který s vámi probere všechny detaily půjčky. Zároveň vám sdělí, zda byla půjčka schválena a pokud ano, tak vám řekne i kdy dostanete peníze.

Kolik si můžu půjčit?

Výše půjčky se pohybuje většinou od 30 000 Kč, přičemž vyšší částky můžete získat pouze pokud máte čím ručit. Na naší stránce však prezentujeme pouze ty společnosti, které nabízejí půjčky pro nezaměstnané bez ručení. A proto vám doporučujeme důkladně zvážit svou schopnost splácet půjčku a zbytečně neriskovat ručením nemovitostí, autem nebo směnkou, když jste už tak v horší finanční situaci. Pokud potřebujete více peněz, tak raději zkuste najít novou práci, která vám pomůže vyřešit vaše finanční problémy.

Kdy dostanu peníze?

Rychlost půjčky závisí hlavně na konkrétním poskytovateli, většinou se však dá půjčka pro nezaměstnané vyřídit do několika hodin – často máte peníze na účtu do 24 hodin. Některé společnosti dokonce umí vyřídit půjčku a odeslat peníze již do pár minut (např. půjčkomat), a proto se tento druh půjčky často nazývá také rychlá půjčka nebo půjčka ihned.

Na co si nezaměstnaní lidé nejvíc půjčují?

Nezaměstnaní lidé nejčastěji potřebují půjčit na nečekané výdaje v domácnosti nebo zaplacení faktur. Dnes už však půjčka pro nezaměstnané může sloužit i na tzv. na nový začátek – tedy např. na rekvalifikační kurz, na začátek podnikání nebo na zaplacení pracovní agentuře za zprostředkování práce v zahraničí.

Výhody půjček pro nezaměstnané

  • bez ručení nebo ručitele
  • dostupnost – bez doložení příjmu
  • možnost vyřídit půjčku online – přes internet
  • rychlé získání peněz – často do 24 hodin
  • dostupné i bez zkoumání registru dlužníků
  • bez poplatků za vyřízení půjčky

Nevýhody půjček pro nezaměstnané

  • vyšší úroky než u bankovních půjček
  • pouze na menší částky

Nejoblíbenější poskytovatelé půjček pro nezaměstnané
Půjčky pro nezaměstnané tedy nabízí zejména nebankovní společnosti jako Profi Credit, CreditONE, Ferratum, SMS Credits nebo Půjčkomat. Banky tyto půjčky velmi poskytovat nechtějí, výjimkou však může být, pokud máte v některé bance účet již delší dobu a v minulosti jste pravidelně prokazovali na účet svůj příjem.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *