Půjčka pro nezaměstnané bez doložení příjmu

Půjčka pro nezaměstnané je typ půjčky pro lidi, kteří nemají stálou práci, pracují na dohodu, nebo nemohou prokázat svůj příjem. Tyto půjčky jsou často poskytovány prostřednictvím směnky a poskytují je nebankovní společnosti a soukromí investoři.

Půjčka pro nezaměstnané

Povinnost kontrolovat příjem

Pro nezaměstnané je poměrně obtížné získat půjčku, protože jen málokterá úvěrová společnost je ochotna jít do takového rizika a poskytnout půjčku někomu, kdo nemá žádné pravidelné příjmy. Aktuálně jsou dokonce všechny bankovní i nebankovní společnosti povinny žádat doklad o příjmu u všech žadatelů o půjčku. Dá se to obejít jen jistotou ve formě nemovitosti nebo ručitelem, který se za vás zaručí.

Nebankovní půjčka pro nezaměstnané

Půjčky pro nezaměstnané jsou prakticky pouze z nebankovního finančního sektoru. To má své výhody například. v rychlosti zpracování nebo ve flexibilitě půjček, ale přináší to i spoustu negativ.

Nezaměstnaní by si tak měli dát velký pozor na to, aby si půjčili jen takovou částku, kterou budou schopni řádně splácet a nedostanou se do ještě horší situace než dříve. Časté jsou bohužel případy, kdy zadlužený člověk bere stále další a další půjčky, čímž mu dluh neustále roste a jeho problémy se zvětšují.

Velkým nebezpečím jsou také různí podvodníci a podvodné firmy, které pouze vybírají peníze, ale žádné půjčky žadatelům neposkytnou. Neplaťte žádné poplatky za poskytnutí půjčky předem a nikam žádné peníze neposílejte.

Výše půjčky

Co se týká výše půjčky pro nezaměstnané, tak většinou jde spíše o menší částky. Nezaměstnaní jsou poměrně rizikovou skupinou klientů a logicky tak nemohou dostat stejně vysoké úvěry, jako například. lidé s vysokými příjmy nebo podnikatelé.

Existuje ale jedna výjimka a tou jsou nebankovní půjčky s ručením nemovitostí. Pokud má nezaměstnaný žadatel o půjčku vlastní nemovitost na území ČR, tak může tak dostat vysoký úvěr i přesto, že nemá žádnou práci.

Krátkodobé půjčky pro nezaměstnané

Většina půjček pro nezaměstnané nebo lidi pracující na dohodu je poskytována krátkodobě. Tedy například. na dobu do 30 dnů. Doba se sice dá prodloužit, ale poté přijdou zbytečné vysoké poplatky za pozdní splacení.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *