Půjčka od soukromé osoby

Půjčka od soukromé osoby pro lidi, kteří neuspěli v bance ani nebankovní společnosti je typ půjčky je často poskytován bez ověření příjmu a bez kontroly registrů. Jako zabezpečení se často využívá ručení směnkou nebo nemovitostí. Je jen na dohodě, kterou s vaším investorem sepíšete.

Půjčka od soukromé osoby

Půjčka od soukromého investora nebo rodiny

Do kategorie spadají i půjčky od rodiny a známých, ale v posledních letech je poptávka hlavně po půjčkách od soukromých investorů, kteří poskytují zájemcům o půjčku přímo své soukromé finanční prostředky.

V případě půjček od soukromých osob se pro označení věřitele, tedy soukromou osobu, která půjčuje své peníze, často používá pojem investor.

Dostupné půjčky od soukromé osoby bez zkoumání registrů
Jednou z variant půjček od fyzických osob je přímé půjčování, kdy přímo investor jedná se zájemcem o půjčku a poskytuje mu své vlastní finanční prostředky. Posouzení toho komu půjčí a komu není čistě věcí rozhodování daného investora. Musíte ho přesvědčit. Rozhoduje totiž o svých penězích. Není vázán žádnými firemními pravidly a omezeními. Za případné chyby (nesplacené půjčky) si nese zodpovědnost sám sobě.

Individuální podmínky žádosti o půjčku

Proces vyřízení půjčky od soukromé osoby je nenáročný a peníze mohou dlužníkovi dorazit na účet nebo v hotovosti – záleží na dohodě. Výše splátek, doba splácení a náklady půjčky se odvíjejí zejména od situace dlužníka. Investor to nijak nesuří, jde mu hlavně o to, aby dostal zpět co nejvíc peněz. Raději vše rozloží do několika nižších splátek, aby zvýšil pravděpodobnost, že se mu jeho investice vrátí is pěkným ziskem.

Šance na získání půjčky od soukromého investora bývá poměrně vysoká, často je dokonce vyšší než u nebankovních úvěrových společností. Je to dáno právě tím, že soukromý investor se rozhoduje sám o svém riziku a také individuálně nastavuje dobu a výši splácení.

Výhody

  • dostupná půjčka i pro ty, kteří neuspěli v bance či nebankovní společnosti
  • individuální podmínky závislé na dohodě

Nevýhody

  • často vyšší úrok
  • nutnost ručení majetkem

Trh s půjčkami od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob nebo soukromých investorů vznikly v USA a západní Evropě a postupně se dostávají ik nám a získávají zde na oblibě.

Při této formě půjčky od soukromníka se půjčuje na směnku, smlouvu či notářským zápisem a to má své nesporné výhody pro obě strany – věřitele i dlužníka. Podmínky jsou předem jasné a musí respektovat zákony České republiky. Před půjčkou si však investora důkladně prověřte, aby vám peníze na účet skutečně přišly. Neplaťte nic dopředu. Pokud se jedná o hotovost je to snazší, neboť peníze si můžete hned po podpisu smlouvy odnést s sebou.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *