Půjčka o víkendu

Pokud potřebujete půjčit peníze ihned a právě je víkend a banky aktuálně nefungují, tak vám může pomoci finanční produkt, který se označuje také jako půjčka o víkendu. Je to vlastně rychlá půjčka, kterou můžete obdržet na účet již pár hodin po odeslání žádosti o půjčku, při menších částkách dokonce můžete dostat peníze i na ruku. Často je zde možnost vybavit ji online. Pojďme se ale podívat blíže na půjčku o víkendu – na její výhody a nevýhody, případně na co si při jejím vyřizování dát pozor.

Půjčka o víkendu

Mezibankovní převody se o víkendu neposílají

Jak již bylo řečeno, vyřizování půjček u klasických bank o víkendu je problematické. Mnoho z nich ani své pobočky o víkendu neotevírá. Vyhodnocování schopnosti klienta půjčku skutečně splatit půjčku také trvá poměrně dlouho.

Nebankovní půjčka o víkendu

Na poskytování půjček o víkendu se specializují hlavně nebankovní společnosti, které mají účty ve více bankách a tak vám umí poslat peníze i o víkendu v rámci vaší banky. Zároveň mají tyto víkendové půjčky o něco snazší přechodnost než standardní bankovní půjčky a získat je tak může více lidí. I když často je to za cenu vyššího úroku. Ale když někdo nutně peníze potřebuje, tak je občas ochoten akceptovat i vyšší úrok.

Půjčku o víkendu lze vyřídit těmito způsoby:

 • online žádostí – vyplněním formuláře
 • telefonicky
 • SMS zprávou
 • osobně na pobočce – ty jsou většinou otevřeny jen v sobotu

Nejrychlejší způsob jak získat peníze je vyplněním online formuláře na stránce společnosti, která online půjčky o víkendu poskytuje. Následně vás společnost kontaktuje telefonicky a probere a domluví s vámi další kroky, které jsou potřebné pro co nejrychlejší získání půjčky. Většinou se musíte setkat s regionálním zástupcem, který s vámi podepíše smlouvu o půjčce – často i přímo u vás doma, když budete chtít. Běžně vás může navštívit již do několika hodin od odeslání žádosti o půjčku.

Peníze na ruku nebo bankovním převodem

Peníze mohou být člověku vyplaceny v hotovosti v pohodlí jeho domova. Podobně funguje i telefonická žádost, jen jsou všechny údaje vyplněny ústně s operátorem. Potom se klient zase sejde se zástupcem, který půjčku ihned o víkendu vyplatí v hotovosti. Nově však může vyplácet v hotovosti maximálně do 2000 €.

Půjčka přes sms

Zasláním SMS zprávy lze ušetřit trochu času. Na rozdíl od SMS půjček, které se sjednávají přes internet je půjčka přes SMS uzavřena na kratší dobu. SMS půjčka se většinou uzavírá na několik týdnů s vyšším úrokem a tak si na to dávejte pozor.

Půjčky jsou často dostupné i přes svátky

Kromě víkendů poskytují některé společnosti půjčku i o svátcích, a tak můžete získat potřebné peníze i během státních svátků. Klasické banky mají na svátky zpravidla zavřeno. Předem si však zjistěte, zda se za hotovostní půjčku během svátků neplatíte poplatek za vyřízení dříve.

Nebankovní společnosti poskytují hotovostní půjčky i během svátků, ale dávejte si pozor na poplatky.

Výhody půjčky o víkendu

Rychlá půjčka io víkendu přichází s řadou výhod. Mezi ty hlavní patří:

 • rychlost vybavení – běžně dostane člověk hotovost ve stejný den
 • pohodlí a jednoduchost vybavení – není třeba nikam chodit, zástupce navštíví klienta
 • dostupnost půjčky – víkendy a svátky bývají klasické banky zavřené
 • někdy můžete získat první půjčku na krátkou dobu (30 dní) i bez úroku – člověk tak splatí jen to, co si půjčil. Dávejte si však pozor, abyste to do těch 30 dnů stihli, neboť přijdou na řadu poplatky.
 • často je půjčování bez dokládání příjmu či kontroly registru dlužníků
 • Je možné si půjčit malé i velké částky. Čím menší půjčka, tím méně výhodná půjčka bývá pro klienta. Na rozdíl od mikropůjček má půjčky o víkendu o něco nižší úroky.

Někteří nebankovní poskytovatelé dokonce své úvěry nabízí pro nové zákazníky jako první půjčky zdarma a online.

Nevýhody půjčky o víkendu

Klasicky jako jiné nebankovní půjčky i půjčka ihned o víkendu má celou škálu nevýhod:

 • oproti spotřebitelským úvěrům má půjčka o víkendu velmi vysoké RPSN
 • četné a vysoké poplatky
 • predátorské praktiky nebankovních společností
 • RPSN se pro online půjčky ihned o víkendu pohybuje řádově stovek až tisíců procent, ačkoli je úrok většinou jen několik desítek procent. Je to dáno velkým spektrem vysokých poplatků – poplatky za pozdní splacení, za neúplné splacení, za posouzení žádosti, za vyřízení žádosti a pod. Výjimkou může být první půjčka zdarma. Vždy si pečlivě projděte každý bod smlouvy ještě před podpisem.

Pozor na smlouvu – nechte si ji před podpisem vysvětlit

Podobně jako u rychlých půjček online iv případě půjčky o víkendu není neobvyklé narazit na přítomnost rozhodčí doložky. V případě nesplácení nebo jiného sporu by situace byla posouzena arbitrem určeným nebankovní společností, nikoli neutrální stranou.

Nebankovní společnosti jsou si dobře vědomy v jaké situaci se mnoho jejich klientů nachází. Proto je vždy nutné přečíst celou smlouvu a každou nesrovnalost si nechat vysvětlit a rozhodně se nenechávat do podpisu tlačit.

Vzhledem k mírným podmínkám ke schválení žádosti je půjčka o víkendu poskytována i lidem, kteří již nějaké dluhy mají. Půjčky pro zadlužené však často vedou k mnohem větším problémům, než měly původně vyřešit. Rozhodně se proto nevyplácí půjčku o víkendu využívat k uhrazení starších dluhů.

Pár rad na závěr

Rychlá půjčka i přes víkend představuje spolehlivý způsob získání půjčky během víkendových dnů nebo svátků. I když některé nebankovní společnosti nabízejí první půjčku bez úroků, stále si mohou účtovat poplatky za vyřízení. Většinou je to ale bez poplatku, protože čekají, že se na ně obrátíte iv budoucnosti a tehdy si už úroky i poplatky vezmou.

Jelikož člověk nemusí nikam chodit a peníze mu vyplatí pověřený zástupce u něj doma je půjčka o víkendu velmi pohodlná a jednoduchá na vyřízení. Pozor ale na lichvářské praktiky mnoha nebankovních společností. Vždy se vyplatí si přečíst recenze lidí na nezaujatých stránkách.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *