Půjčka na směnku (do 48 hodin)

Půjčky na směnku jsou určene především problémovým žadatelem, tedy většinou takovým, kteří mají problém doložit potvrzení o příjmu nebo se nacházejí v rejstříku neplatičů. Směnka je obchodovatelný cenný papír, na základě kterého má dlužník závazek zaplatit majiteli směnky půjčené prostředky za určitou dobu.

Směnka se vydává a používá podle šekového a směnečného zákona. Směnku vám může vystavit prakticky kdokoliv. Na vystavení směnky nepotřebujete žádné povolení, proto si dávejte pozor na podvodníky.

Směnka by měla v prvé řadě obsahovat označení, že se jedná o směnku. Dále v ní musí být určeno jaká částka byla vypůjčena (uvést slovně, i čísly) a také kdy, kde a komu má být splacena. Samozřejmě uvést jméno toho kdo má splácet, a také jeho identifikační údaje. Nesmí se zapomenout napsat datum kdy byla směnka vystavena, a také sankce v případě nesplacení půjčených prostředků dle dohody. Cenný papír musí podepsat obě strany.

U půjčky na směnku se klientovi poskytnou finanční prostředky v hotovosti, rychle a ručí se tímto samotným cenným papírem, takže nemusí ručit vlastním majetkem. Také se nemusí dokládat potvrzení o příjmu a nemusí se ověřovat staré dluhy klienta v registru dlužníků. Půjčkou na směnku lidé většinou splácejí jiné půjčky, při kterých jim již hoří termín vrácení peněz.

Z důsledku rizikovosti této půjčky jsou náklady na splácení podstatně vyšší. Také jsou vyšší poplatky za vyřízení a úroková sazba.

Tento typ půjčky je jako poslední, krajní možnost,protože s sebou nese množství nevýhod. Ale na druhou stranu se může poskytnout prakticky komukoliv.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *