Půjčka na exekuci a zaplacení dluhů

V dnešní době se člověk díky široké nabídce dostupných půjček a úvěrů může velice jednoduše dostat finančních problémů. Získat práci je poměrně obtížné a náklady na život jsou vysoké. A také proto lidé často neodolají výhodným nabídkám bank a nebankovek a půjčí si na lepší život. Ovšem takové půjčky mohou velmi snadno a rychle přerůst vaše příjmy, a tak můžete přijít na řadu až exekuce. Právě na tento problém existuje řešení v podobě půjčky na splacení exekuce.

Půjčka na exekuci

Jak funguje půjčka na exekuci?

Pokud nemáte peníze na splácení půjčky, případně půjček a jste v prodlení s měsíčními splátkami, tak vás osloví společnost, od které máte peníze. Když se s touto společností nijak nedohodnete na pravidelném splácení, tak na vás nakonec pošle exekutora, který na váš majetek uvalí exekuci.

Tento problém je zvláště nebezpečný, pokud za svou půjčku ručíte majetkem. Např. když za půjčku 300 000 Kč ručíte domem v hodnotě 2 000 000 Kč. Předání domu by vám sice pokrylo zaplacení půjčky, ale vy určitě nechcete přijít o svůj dům. Právě tehdy přichází na řadu půjčka na exkuci, pomocí které si můžete opětovně půjčit na vyplacení svých dluhů. Zároveň si můžete na nové půjčce nastavit měsíční splátku tak, abyste ji už zvládali platit.

Větší problém však je v situaci, kdy nemáte čím ručit. Vyřídit půjčku na exekuci je v tomto případě opravdu obtížné, ale ne nemožné. Většinou můžete získat jen nižší částku, v jednotkách tisíc eur.

Půjčka na exekuci bez zkoumání registrů

Získat finanční hotovost v době, kdy na vás byla uvalena exekuce je no snad složité. Banky vám totiž peníze nechtějí poskytnout a mnoho nebankovek se také do poskytování financí nehrne. Ale naštěstí existují mezi finančními společnostmi i výjimky, které vám půjčí peníze i když máte záznam v registru, nebo jste ve zmiňované exekuci. Vzhledem k tomu, že půjčka na exekuci je dosti riziková, tak samozřejmě musíte počítat s vyšším úrokem. Ovšem to je daň za to, že jste čekali až na poslední chvíli a nesnažili jste se snížit měsíční splátky mnohem dříve.

Poskytovatelé půjček na exekuce

Poskytovatele půjček na exekuce a dluhy můžeme rozdělit do 2 skupin:

  • Vyřídí také řízení s exekutorem (vyřídí exekuční řízení a náležitosti kolem něj)
  • Nechají jednání s exekutorem na vás (pouze půjčí peníze)

K prvnímu typu poskytovatelů úvěrů na exekuci patří např. společnost Úver4you, která poskytuje úvěry na západním a většině středního Slovenska. Podmínkou pro získání peněz při exekuci je však vlastnictví nemovitosti, kterou budete ručit za získanou půjčku. Máte-li zájem o půjčku od společnosti Úver4You, tak můžete kliknout na odkaz s žádostí níže a vyplnit formulář.

Refinancování půjček

Dalším způsobem pro získání peněz je vyhledání společnosti, která se specializuje na refinancování půjček, tedy na spojení více půjček do jedné s cílem snížit měsíční splátku. Takových společností je samozřejmě více, ale mnoho z nich nechce poskytovat půjčky lidem v registrech, a tak je iv tomto případě výběr poskytovatelů velmi omezený.

Pokud vám nebankovní společnosti nepomohou nebo nemáte čím ručit, tak se ještě můžete pokusit získat půjčku na exekuci od soukromé osoby. Tyto osoby můžete najít na různých internetových portálech, ale také v inzerci v regionálních novinách. Hlavně na internetu si dávejte pozor na neseriózní jednání osob, které od vás ptají poplatky předem a určitě předem nic neplaťte. Případnou smlouvu o půjčce určitě dejte prověřit notáři, aby v budoucnu nemohly nastat nějaké problémy s půjčkou.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *