Půjčka na auto – od koho si půjčit?

Pokud plánujete koupit nové nebo ojeté auto a chybí vám peníze, tak jste na správné stránce. Protože u nás si můžete vybrat z široké nabídky půjček na auto, které nabízí bankovní i nebankovní společnosti. Auto si tedy můžete prostřednictvím půjčky na auto až do několika tisíc korun pořídit opravdu rychle a jednoduše.

Půjčka na auto ihned

Půjčka na auto

Půjčka na auto je totiž poměrně dostupná a její výše záleží jen na vás a vašich platebních schopnostech, resp. je závislá na hodnotě auta. Pokud jste zaměstnáni a máte dobrý příjem, tak samozřejmě dostanete vyšší půjčku, ale půjčit si mohou i lidé s nižším příjmem. Banky i nebankovky vám poskytnou půjčku do 100% hodnoty auta a tak nepotřebujete žádné vlastní zdroje peněz.

Kdo může získat půjčku na auto?

Půjčka na auto je určena převážně pro lidi s trvalým příjmem, tedy pro zaměstnance, podnikatele a důchodce. Pokud tedy nepatříte do této skupiny, tak vyzkoušejte nějakou bezúčelovou půjčku na cokoli, kterou některé nebankovní společnosti poskytují i ​​pro nezaměstnané. Peníze získané pomocí této půjčky můžete pak využít k libovolnému účelu, tedy klidně i ke koupi auta.

Kolik si můžu půjčit?

Výše půjčky závisí na tom jaké auto si chcete koupit a na vašich finančních možnostech. Většinou se však poskytovaná částka pohybuje do 1 000 000 Kč.

Bankovní půjčky na auto

Nejvíce půjček, respektive spotřebních úvěrů na auto poskytují banky. Prakticky každá česká banka poskytuje nějaký druh účelového úvěru na auto nebo motorku, a tak vůbec není jednoduché vybrat si zde správný. Spotřební úvěr, tedy půjčku na auto nabízí Česká spořitelna, ČSOB, Moneta, mBank nebo Air Bank.

Výhoda bank je často také v tom, že přímo na pobočce můžete vyřídit povinné smluvní pojištění pro vaše auto, a tak nemusíte ztrácet čas s papírovačkami ohledně PZP někde jinde.

Nebankovní půjčky na auto

V tomto směru je nabídka o něco chudší, a tak si můžete vybrat jen z nabídky společností GE Money a Cetelem, které nabízejí půjčky na nová nebo ojetá auta. Ostatní nebankovní společnosti však nabízejí tzv. bezúčelové půjčky do 150 000 Kč a to je již docela slušná částka na koupi ojetého auta. Pokud vás tato nabídka zaujala, tak si prohlédněte nabídku dlouhodobých půjček na naší stránce.

Auto na splátky

Půjčka na auto je vlastně způsob financování auta na splátky. Půjčíte si například 300 000 Kč a pravidelně splácíte např. 5 let. Většina bank má dokonce možnost nastavit konkrétní datum splatnosti, a tak vám každý měsíc odejde platba z účtu automaticky. Nemusíte se tedy o nic starat.

Půjčka na auto bez dokládání příjmu

Některé banky nabízejí svým klientům možnost získat úvěr na auto i bez dokládání příjmu, tedy bez potvrzení o příjmu, jelikož mají přehled o výši vašich transakcí na účtu.

Výhody půjčky na auto

  • jednoduché a rychlé vybavení
  • výhodné úroky
  • majitelem auta se stáváte okamžitě
  • i bez zkoumání registrů
  • možnost koupit nové auto kdekoli v Česku i zahraničí
  • v případě bankovní půjčky i bez potvrzení o příjmu

Nevýhody půjčky na auto

  • vyšší úroky než při koupi auta na leasing
5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *