Půjčka bez zkoumání registrů

Půjčka bez registru je určena klientům, který mají záznam v úvěrovém registru dlužníků. Tento registr je darabáza klientů, kde najdete všechny klienty, kteří se opozdili se splátkou půjčky či úvěru. Pokud se nacházíte v tomto registru a chcete půjčku od banky, tak určitě neuspějete.

Půjčka bez zkoumání registrů

Všechny banky mají totiž podmínku, že se nemůžete nacházet v podobné databázi. Pro prověřování žadatelů existuje tzv. centrální registr dlužníků. Je to vlastně databáze, která vám umožní nahlédnout do záznamů o nesplacených úvěrů osob nebo ekonomických subjektů. Registry slouží hlavně k tomu, aby se neplatiči neodstali do větších dluhů.

V případě zjištění,že se v takovém rejstříku nacházíte a chtěli byste si zažádat o půjčku, je zde možnost půjček od společností, které nevyžadují kontrolu zmíněných registrů. Určitě si zažádejte v nebankovním subjektu, protože banky musí kontrolovat registry dlužníků.

V případě půjčky od nebankovního subjektu musíte samozřejmě počítat s vyšším úrokem, poplatky za vyřízení půjčky a také s vyšší roční procentní sazbou nákladů (RPSN). Tento údaj pomáhá spotřebiteli orientovat se v spotřebitelských úvěrech. Čím nižší je tato míra, tím víc je pro spotřebitele půjčka výhodnější. Zprostředkovatel je povinen tento údaj zmínit ve smlouvě o půjčce. Pokud smlouva toto číslo neobsahuje, znamená to, že půjčka je bezúročná.

Výhody půjčky bez registru jsou zjevné. Většinou ani nemusíte dokladovat výši příjmu, půjčka je vyřízena během 24 hodin a můžete ji použít na cokoliv, takže je bezúčelová.

Nebankovní půjčka bez registru je jedna z možností, jak si půjčit, když máte finanční resty z minulosti.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *