Půjčka bez potvrzení o příjmu a registru

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou určeny převážně nezaměstnaným osobám, důchodcům nebo maminkám na mateřských dovolených, tedy osobám které nejsou schopny doložit potvrzení o výši pravidelného měsíčního příjmu. Právě potvrzení příjmu je dokumentem, který potřebujete pro získání půjčky nebo úvěru u většiny bankovních institucí.

Půjčky bez potvrzení o příjmu

Není proto divu, že půjčky, u nichž se nevyžaduje toto potvrzení o příjmu jsou typickou specialitou nebankovních společností. Tyto instituce požadují od klienta pouze schopnost splácet a možnost ručení, ale tato výhoda je na druhé straně vykoupena podstatně vyšší úrokovou sazbou a RPSN jako u jiných typů úvěrů.

Ručení a úrokové sazby půjček bez potvrzení o příjmu

Je zcela logické, že pokud po klientovi instituce nevyžaduje potvrzení o příjmech, bude se muset proti neplatičům zajistit jiným způsobem. Při větší finanční částce potřebujete ručení. V první řadě samozřejmě jde o klasické ručení zástavu nemovitosti, dále se dá ručit směnkou nebo jinými movitými statky.

Úroková míra u tohoto typu úvěrového produktu se určuje podle několika faktorů. Jedním z nich je velikost finančního obnosu a platí čím více peněz tím větší úrok. Čím vyšší je doba splcení, tím vyšší je úrok. V případě, že si klient vezme nejvyšší možnou půjčku na nejdelší možnou dobu splatnosti, tak půjčenou částku zpravidla proplatí o 50% až o 100% její počáteční hodnoty.

Bezúčelová půjčka bez potvrzení o příjmu

Půjčka bez potvrzení příjmu je bezúčelová půjčka, společnost tedy nebude požadovat doložení účelu, za jakým si klient půjčku vyřizuje a ten pak může finance využít prakticky na cokoliv (nákup zboží, splacení dluhů, vyplacení exekuce). Další obrovskou výhodou a zároveň nevýhodou tohoto produktu je velmi jednoduché a rychlé vyřízení. Půjčku si můžete vyřídit prostřednictvím telefonu nebo internetových stránek a peníze dostanete na svůj účet většinou do 24 hodin.

Kolik si mohu půjčit?

Minimální i maximální možná výše půjčené částky se odvíjí od typu nebankovní společnosti a od specifik produktu, kterými je definován. Jak již bylo řečeno, v případě že klient nehodlá půjčenou částku zaručit zástavou nemovitosti (směnky, auta apod.) tak se maximální možná částka pohybuje okolo 1000 až 50 000 Kč. V případě ručení nemovitostí se minimální částka pohybuje kolem 30 000 Kč. a maximální až kolem 30 000 000 Kč.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *