Půjčka bez doložení příjmu

Půjčka bez doložení příjmu je vhodná především pro nezaměstnané a ženy na mateřské dovolené. Už z názvu je jasné, že na získání půjčky nepotřebujete dokladovat Váš příjem. Na druhou stranu má tento typ půjčky nevýhodu v podobě vyššího úroku a omezení výše úvěru, kterou si můžete půjčit.

Online půjčka bez doložení příjmu

Půjčky bez doložení příjmu (bez registru) nabízejí především nebankovní společnosti. Než si půjčíte peníze, tak si o nebankovní společnosti zjistěte všechny dostupné informace a reference klientů. Měli byste dbát hlavně na pečlivé prostudování smlouvy. Půjčky bez potvrzení příjmu nejčastěji poskytují nebankovní instituce. Nebankovní půjčky se v poslední době staly velmi populárními a lidé je využívají velmi často. Nabídky můžeme najít kdekoliv. Na ulici, v reklamě, ale i na internetu.

Riziko půjček bez doložení příjmu

U těchto půjček je velké riziko, že lidé nebudou splácet své závazky. Pak velmi rychle dochází ke konfiskaci majetku, kterým se ve smlouvě ručí. Proto je tato půjčka velmi riziková. Nebankovní půjčky bez potvrzení příjmu jsou na finančním trhu dostupné pro většinu žadatelů. Tato půjčka je lepší řešení než půjčka na směnku. Půjčka je také méně riziková, ale ne bezriziková. Riziko je opravdu velké.

Ručení a půjčky bez potvrzení příjmu

Některé společnosti vyžadují ručení nemovitostí. Pokud je částka vysoká nebo podmíněná rychlostí, tak se vyžaduje ručení. Jako ručení za půjčku si můžete zvolit nemovitost (pozemek, byt, dům, garáž či firemní prostory) nebo nemovitou věc (motorové vozidlo, zařízení, …). Právním dokumentem nebankovní společnosti o poskytnutí půjčky bez potvrzení příjmu ručením je zástavní smlouva. Na vyřízení půjčky potřebujete osobní doklady. Jde o občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list nebo průkaz zdravotní pojišťovny) od všech zúčastněných osob. Další podmínkou bývá pravidelná kontrola osobních údajů (např. změna bydliště přechodného nebo trvalého, …).

Výhodami těchto půjček je jednoduché a rychlé vyřízení (vybavení záleží na klientovi, dají se vybavit už za 24 hodin). Půjčku můžete využit na účel podle vlastního uvážení, při nižších částkách nepotřebujete ani ručitele.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *