Podnikatelská půjčka

Začínáte s podnikáním nebo chcete svůj podnik o něco obohatit? Chcete se zviditelnit na trhu pomocí reklamy či nebo chcete něco jiného a nemáte moc peněz? Můžete využít půjčku pro podnikatele. Tato půjčka je rozdělena do dvou hlavních kategorií. Tou první je podnikatelská půjčka z bankovního sektoru.

Podnikatelská půjčka

Bankovní sektor nabízí půjčky s nízkými úroky, podmínkou je však prokázání příjmu a absolutně čistý rejstřík ve splácení, například automobilu a dalších věcí. Druhou sférou je nebankovní sektor. Nevýhoda nebankovních půjček je to, že jsou vysoce úročeny. Podnikatel zbytečně zaplatí na úrocích než více než při bankovních půjčkách. Výhodou je však to, že pokud máte záznam v registrech dlužníků, tak na to není brán velký zřetel a půjčku Vám obvykle vystaví bez problémů.

Proč právě půjčka pro podnikatele?

Hlavním důvodem je poměrně nízká administrativa spojená se získáním úvěru. Pokud jste lékař nebo veterinář, advokát a podobný podnikatel, není třeba předkládat daňové přiznání stačí jen doložit výši vašich příjmů za poslední 3 měsíce a například doklad nebo smlouvu se zdravotní pojišťovnou. Velmi důležitým kritériem je však zřízení zástavního práva k nemovitosti. Nejčastěji se zapůjčují vysoké částky, u kterých je nutné ručit určitým majetkem.

Často se ručí nemovitostmi, ale může se ručit i majetkem společnosti vaší firmy nebo živnosti, automobilům atd.. Schválení takového úvěru trvá maximálně 3 dny. Úvěr pro podnikatele je poskytován až do výše desítek milionů korun. Banka však nikdy neposkytne částku vyšší než 70% z hodnoty zastavené nemovitosti. Splatnost tohoto úvěru je od 12 měsíců až do 20 let.

Bankovní úvěr pro podnikatele

Abyste dostali podnikatelskú půjčku od banky, tak většinou potřebujete alespoň dvou a víceletou historii vašeho podnikání, ať už jako fyzické nebo právnické osoby. Musíte předložit daňové přiznání, které musí být v pořádku. Měli byste být bez nějaké pohledávky. Pokud chcete půjčit peníze, nesmíte mít záznam v registru dlužníků. Tuto půjčku musíte dohodnout vždy osobně. Tato půjčka pro živnostníky a podnikatele se dá vyřidit velmi rychle a může být účelová ale i bezúčelová.

Nebankovní úvěr pro podnikatele

Při vyřizování takové nebankovní podnikatelské půjčky můžete mít záznam v registru dlužníků. Nevýhodou je vysoká úroková míra a výše RPSN. Velkou výhodou zřízení takové půjčky je to, že nemusíte předkládat tolik dokladů a formulářů a vybavení je velmi rychlé. K vybavení této půjčky stačí mít jen několik měsíční podnikatelskou historii a nepotřebujete ani velký příjem.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *