Online půjčky bez doložení příjmu

Půjčky bez doložení nebo bez dokládání příjmu jsou ideální variantou pro klienty, kteří nemají stálý příjem, nebo nechtějí dokladovat svou mzdu bance. Nejčastějšími klienty jsou ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní žadatelé a proto se jim často říka i půjčky bez potvrzení příjmu. Jedná se o velmi oblíbený produkt, avšak jeho výhody v podobě nedokladovania příjmů přebije jejich cena, respektive úroky, protože se zde projevuje značná rizikovost žadatelů.

Rýchla půjčka bez doložení příjmu

Nemusíte dokladovat příjmy

Půjčky bez doložení příjmu jsou velmi lákavé. Tyto půjčky získáte bez papírování, bez dokládání předchozích několika měsíců o mzdě. Nemusíte poskytovat institucím žádné jiné podklady jako vaše jméno a obvykle dva průkazy totožnosti. Tato půjčka je tedy velmi jednoduchá a časově se dá vyřídit již do 24 hodin. Vše proběhne prakticky okamžitě a peníze jsou připsány obratem na Váš účet. Avšak za tuto rychlost a jednoduchost se platí nepatrně vyšší úroky než při srovnatelných bankovních půjčkach s kompletním dokumentovaním bonity a příjmu. Při vyřizování půjček bez doložení příjmu dbejte na zvýšenú opatrnost, protože riziko, že narazíte na nepoctivého poskytovatele se zvyšuje.

Klienti půjček bez dokládání příjmu

Půjčku bez doložení příjmu využívají lidé v těžké životní situaci, či v situaci, kdy získají nové zaměstnání, ale nemohou doložit mzdu za poslední tři měsíce, protože tuto dobu trávili na pracovním úřadě. Dále jsou tyto půjčky vhodné i pro důchodce či ženy na mateřské dovolené.

Úroková sazba půjček bez dokládání příjmu

Důležité je to, abyste správně pochopili úrokovou sazbu. Společnosti často lákají na úrokovou sazbu například jen několik procent. Avšak pokud důkladně prostudujete smlouvu a označení při této sazbě, můžete zjistit, že jde například o měsíční úroky, takže ročně vyjde dána půjčka na desítky procent úroku. Zároveň by ste měli sledovat i roční procentní sazbu nákladů (RPSN), protože právě v tomto čísle je udáno, kolik skutečně ročně za danou půjčku zaplatíte.

Ručení za půjčky bez potvrzení o příjmu

Při nízkých částkách nepotřebujete prakticky žádné zabezpečení. Vše je kryté vysokým úrokem a smluvním vztahem, který je prakticky okamžitě vymahatelný. Při vyšších částkách, kde nastává větší riziko a ani exekuce nepomůže se obvykle ručí třetí osobu nebo nějakým movitým či nemovitým majetkem. Nejčastější formou ručení při vysokých částkách je automobil či dům. Avšak při vyšším ručení se vyplatí vyzkoušet jiný úvěrový produkt, který je vhodný k financování tak velkého břemene.

Rizika půjček bez dokládání příjmu

Půjčky bez dokládání příjmu nebo také půjčky bez potvrzení příjmu obvykle poskytují nebankovní společnosti. Tedy instituce bez garance ze strany České národní banky. Na trhu se samozřejmě pohybují kvalitní, stabilní a důvěryhodní poskytovatelé jako Provident, Home Credit, Cofidis, Cetelem a mnoho jiných. Avšak na trhu se pohybují i ​​neseriozní poskytovatelé, kteří mají v plánu klienta často nalákat na potenciálně výhodné podmínky. Tyto podmínky se následně změní v jednostranně nevýhodnou smlouvu v neprospěch dlužníka, který už po podpisu smlouvy nemá možnost odvolání. Zkrátka musí plnit podmínky, které ze smlouvy vyplývají, jinak se vystavuje riziku exekuce.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *