Krátkodobé půjčky – rychlé a dostupné

Krátkodobá půjčka je typ půjčky, jejíž splatnost se pohybuje v poměrně krátké době od 1 do 4 týdnů. Je tedy vhodná hlavně před výplatou na dočasné zaplátání rodinného rozpočtu. Lidé tuto půjčku využívají hlavně při nečekaných problémech v domácnosti. na opravy zkaženého auta, spotřebičů, vyplacení nedoplatků, na výdaje spojené s dětmi a podobně.

Krátkodobá půjčka

Krátkodobé půjčky jsou v poslední době velmi oblíbené hlavně pro svoji dostupnost a rychlé vyřízení. U krátkodobých půjček však dávejte pozor na včasné splacení, neboť budete zbytečně platit vysoké poplatky za pozdní splacení půjčky.

Kdo může získat krátkodobou půjčku?

Půjčku může získat praktický každý, tedy zaměstnaní lidé, studenti, ženy na MD, důchodci, ale i nezaměstnaní. Společnosti, které poskytují krátkodobé půjčky totiž často neprověřují rejstřík dlužníků a dokonce nepotřebují ani potvrzení o příjmu od zaměstnavatele.

Jak rychle dostanu peníze?

K největším výhodám krátkodobé půjčky patří to, že peníze můžete získat již do 24 hodin. Proto se tyto půjčky často označují pojmem rychlé půjčky. Některé společnosti dokonce schvalují půjčky již do pár minut od odeslání žádosti a když máte účet ve stejné bance jako půjčková společnost, tak dostanete peníze již týž den přímo na svůj účet.

Na jak dlouho si můžu půjčit?

Jak už jsme psali, už z názvu vyplývá, že si můžete půjčit jen na krátkou dobu, většinou maximálně na 5 až 31 dní. Za poplatek si však umíte délku splatnosti u všech společností prodloužit. Dokonce pokud si budete půjčovat opakovaně, tak si můžete půjčit i vyšší sumu.

Kdo poskytuje krátkodobé půjčky?

Mezi nejznámější poskytovatele patří společnosti Ferratum, CreditOne a Půjčkomat. Všechny tyto společnosti poskytují půjčky ve více zemích evropy, takže jejich půjčky jsou ověřeny tisíci klienty. Klasické banky tyto krátkodobé půjčky neposkytují, ale pokud pravidelně zasíláte výplatu na účet v bance, tak můžete vyzkoušet požádat o půjčku i ve vaší bance.

Výhody krátkodobých půjček

  • rychlost vyřízení půjčky (24 až 48 hodin)
  • bez poplatků
  • i bez prověřování registrů dlužníků
  • bez dokládání příjmu
  • bez ručení
  • bez osobních setkání – vše vyřídíte přes internet

Nevýhody krátkodobých půjček

  • krátká doba splatnosti (většinou od 5 do 31 dnů)
  • sankce za nesplacení půjčky ve lhůtě splatnosti
  • Určitě nezapomínejte na to, že pokud potřebujete půjčku, je stále lepší půjčit si od rodiny, abyste nemuseli platit žádné úroky. Díky půjčkám se totiž snadno můžete dostat díky poplatkům do dluhové pasti, a poté budete splácet ještě déle než jste si mysleli.
5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *