Kontokorentní úvěr – povolené přečerpání účtu

Kontokorent nebo povolené přečerpání účtu není žádnou novinkou. Tuto službu nabízejí k běžnému účtu všechny banky. Kontokorentní úvěr často poskytují banky k studentským účtům, na kterých je pravidelný příjem. Jak to tedy přesně funguje a kolik stojí? Služba kontokorent je na trhu dlouho, ale přesto o ní mnoho lidí vůbec neví. Většina bank nabízí tuto službu pro některé možná i půjčku za poplatek k běžnému účtu. Poskytne Vám tak peněžní rezervu, jinými slovy umožní jít na běžném účtu do záporného zůstatku.

Kontokorentní úvěr

Funguje tedy na pokrytí velmi krátkodobé potřeby finančních prostředků, zpravidla s nutností dorovnání do jednoho měsíce. Jde o běžnou službu, ale příliš se o ní nemluví, protože se v této oblasti nic zásadního nezměnilo.

Poplatky z povoleného přečerpání

Pokud využíváte nebo máte v úmyslu kontokorent často využívat, tak si vyberte banku, ve které můžete účet s povoleným přečerpáním zřídit. Zatímco úroková míra pro kontokorent se u většiny bank ustálila na asi 19% pa, tak jsou velké rozdíly v poplatcích. Některé banky nabízejí povolené přečerpání za pevný měsíční paušál, jiní si účtují poplatek za každé přečerpání. Takže si raději porovnejte, která banka nejvíce vyhovuje vašim potřebám.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *