Jak vydělat peníze?

Zvykne se říkat, že peníze nejsou všechno, ale na druhou stranu jen málokdo se bez nich v dnešní době obejde. Zvlášť, když má půjčky či kontokorentní úvěr. Proto se často objevuje otázka: „Jak vydělat peníze?“ Pokud si danou otázku dáváte také, podívejte se na několik osvědčených možností, jak získat peníze. Pamatujte si však, že úplně jednoduše to určitě nedá.

Jak vydělat peníze

Kolik chcete vydělat?

Než se podívejte na naše tipy byste si měli uvědomit, kolik vlastně chcete vydělat. Zda chcete vydělat menší částky pravidelně nebo vyšší částku za krátký čas. Zamyslete se i nad tím, jak těžkou práci chcete vykonávat.

Peníze vyděláte prací

První odpověď jak získat peníze je samozřejmě prací. Samozřejmostí je, že většina lidí touží po vyšších finančních částkách než nabízejí ty nejméně placené pracovní pozice. Zvlášť tehdy, když jich nemají opravdu moc a hrozí jim osobní bankrot. Dobré je v tomto ohledu myslet především na možnost kariérního růstu, kdy je pozice spojena také s výší mzdy. Chcete-li kariérně růst, tak doporučujeme:

  • neustálé vzdělávání
  • získávání praxe
  • osobní iniciativu a loajalitu

Práce v zahraničí

Spousta lidí si jako způsob vydělávání peněz vybere práci v zahraničí, kde mohou vydělat poměrně hodně peněz za krátkou dobu. U vyšších pozic, kde umíte vydělat nejvíce peněz, však potřebujete vědět jazyk. Na druhou stranu pokud jde o dělnické profese, tak zde stačí, že jste zruční a často dokonce umíte vydělat i více než člověk, kteří sice umí jazyk, ale půjde dělat jen někam do obchodu.

Podnikání

Další možnost jak vydělat peníze je podnikání. Žijeme v době, kdy má každý možnost začít podnikat. Společnost s ručením omezením nebo živnost umíte založit opravdu jednoduše. Pokud začnete podnikat přes internet, tak máte i vstupní bariéru ohledně financí malou – potřebujete jen znalosti. Ideální je začít jako tvz. freelancer a nabízet své služby firmám nebo jednotlivcům, kteří potřebují něco udělat.

Při podnikání však dávejte na byrokracii. Před vstupem doporučujeme vše prostudovat – ideálně si najdete účetní a rozhodně nezapomínejte na placení odvodů, aby vám nepřišly nedoplatky nebo pokuty. Pro mnoho lidí podnikání nemusí nutně znamenat velký úspěch, ale jen přivýdělek. Nemusí hrát roli jen to, co kdo ví, protože roli může hrát i to, jak se vám podaří shánět zakázky. Pokud jste ale opravdu hodný, tak s tím problém mít nebudete. Dobrá práce přináší dobré refrernce.

Investování

Sice to může být rizikovější možnost, jak vydělat peníze, ale je to varianta. Problém je hlavně v tom, že už nějaké ty peníze musíte mít vydělané. Ty umíte následně investovat např. do koupě nemovitosti, zlata nebo do akcií na burze. Před tím, než se začnete zabývat investováním, si ale nastudujte dostatek informací, abyste nepřišli o peníze. Investování je hlavně o čase – čím déle to děláte, tím výnosnější víte být.

Investování do akcií

Dejte si však pozor na spekulace. Např. investování do kryptomen se vám nemusí vyplatit, ale zato výnos může být o to větší.

Prodej věcí

Máte-li doma něco, co nepotřebujete a nevyužíváte, tak to můžete jednoduše prodat. Stačí zveřejnit nabídku např. na internetovém bazaru s inzercí. Peníze takto můžete utržit velmi rychle s minimálním úsilím. Pokud se bude jednat jen o náhodný prodej, který realizujete jednou za čas a bude se týkat vašich věcí, pak není nutné řešit jakékoli daně. Když ale dojde k situaci, že budete něco kupovat a následně prodávat a to ve velkém, tak už se jedná o podnikání a měli byste si k tomu vybavit konkrétní papíry.

Vydělávání půjčováním

I tato možnost vydělávání v první řadě předpokládá, že nějaké peníze už máte. Jedná se o formu, která má velmi blízko k investicím. Nejčastěji se k takovému investování využívá tzv. p2p půjčky – tedy půjčky mezi lidmi. Pokud někomu takto poskytnete peníze, tak následně vám bude peníze splácet navýšenou o úrok – často i kolem 10-15%.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *