Americká hypotéka – bezúčelová hypotéka

V posledních letech se na trh s finančními produkty dostala a velký zájem vzbudila americká hypotéka. Tento finanční produkt je v podstatě neúčelový úvěr, který je zajištěn zástavním právem k vlastnictví nemovitosti. Díky nízkému riziku nesplácení a kvalitní zástavě nemovitostí jsou tyto úvěry úročeny výhodnější. Mezi další výhody americké hypotéky patří i to, že jejich splácení si můžete dohodnout na mnohem delší dobu než u klasických spotřebitelských úvěrů, čímž se dosáhne mnohem nižší měsíční splátky.

Americká bezúčelová hypotéka

Výška americké hypotéky

Finance, které Vám banka půjčí formou americké hypotéky mohou být až ve výši sedmdesát procent ceny zastavené nemovitosti. Běžně se americká hypotéka vyřizuje od 200 000 až po 10 000 000 Kč. Při posuzování výše americké hypotéky je samozřejmě přihlíženo i na výšku příjmů žadatele.

Nemovitost na zástavu americké hypotéky

Jako zástava na získání americké hypotéky může sloužit nemovitost v osobním vlastnictví, která je zkolaudovaná a zapsána v katastru nemovitostí a nachází se na území České republiky. Banky poskytující americkou hypotéku vyžadují, aby byla nemovitost před čerpáním hypotéky pojištěna a pojistné plnění musí být vinkulováno ve prospěch banky. Jako zástavu můžete použít byt, rodinný dům nebo bytový dům. Rovněž můžete pro čerpání vyšší částky při americké hypotéce použít jako zástavu více nemovitostí.

Co se dá financovat americkou hypotékou?

Americká hypotéka je ve své podstatě neúčelový úvěr, při kterém banka nezjišťuje ani nijak nelimituje použití poskytnutých financí. Protože lidé většinou přes americkou hypotéku půjčují vyšší částky bývá využití těchto prostředků často určené například právě k rekonstrukcím nemovitostí nebo finančně náročnějším přestavbám. Americká hypotéka však stejně může posloužit i pro nákup automobilu.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu SenzaPujcky.cz. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a zajímá se o různé finanční produkty, makroekonomii, spotřebitelské chování a investování. Rád tráví čas s rodinou a přáteli a píše pro několik internetových časopisů o bydlení a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *