Potřebuji půjčku

Nabízím půjčky

Úvěry na směnku

Blog
Žádost o Ferratum půjčku Žádost o Provident půjčku Žádost o Home Credit půjčku Žádost o Proficredit půjčku Žádost o VitaCredit půjčku

Úvěr na směnku představuje jednu z nejrychlejších a nejjednodušších cest na získání úvěru. Vyřízení úvěru na směnku je velmi jednoduché. Můžete ho v podstatě vybavit již na prvním setkání, podpisem jediného dokumentu. Důležité je však to, aby směnka obsahovala požadované údaje předepsané zákonem, protože bez povinných náležitostí by byla neplatná. Pokud je vaše směnka obsahuje, tak můžete tento úvěr považován za jeden z nejbezpečnějších úvěrů na našem trhu. Jde prakticky o jednu z nejoblíbenějších forem půjčování peněz.

Jak funguje úvěr na směnku?

Princip úvěrů na směnku je velmi jednoduchý. Stačí sepsat směnku s povinnými náležitostmi. Dlužník se jednoduše podepíše věřiteli na směnku a tím se zavazuje, že mu v předem stanovený den na stanoveném místě odevzdá půjčenou částku navýšenou o úrok. Po podpisu smlouvy dostanete půjčené peníze a tím pádem vzniká úvěr. Pokud směnka obsahuje předepsané zákonné náležitosti, tak ji můžete považovat za cenný papír a proto se s ní dá libovolně obchodovat - věřitel ji tedy může prodat.

Proč jsou úvěry na směnku tak výhodné?

Pro dlužníka úvěr na směnku představuje velmi snadno a rychle získané peníze. Pro věřitele je pak díky jasným požadavkům jasný vztah, který je jednoduše vykonatelný. Žádné dlouhé soudní spory, ale přímo vymahatelné prostředky. To dává věřiteli jistotu, že o své půjčené peníze nepřijde. Dlužník má pak samozřejmě povinnost vrátit půjčené peníze v daném termínu, jinak se vystavuje riziku vymáhání peněz a exekuci.