Potřebuji půjčku

Nabízím půjčky

Půjčky bez ručitele

Blog
Žádost o Ferratum půjčku Žádost o Provident půjčku Žádost o Home Credit půjčku Žádost o Proficredit půjčku Žádost o VitaCredit půjčku

Půjčka bez ručitele je speciální druh půjčky, když poskytovatel půjčky nevyžaduje ručení další osobou. Jde prakticky o jakýkoliv druh půjčky či úvěru, kde do hry nevstupuje třetí osoba společně s dlužníkem. Dlužník je ve svém závazku vůči věřiteli vždy a za každých okolností sám. Podle toho by k tomu měl dlužník i přistupovat a měl by si být vědom toho, že půjčka bez ručitele je pouze jeho závazek a uzavřít smlouvu odpovídající jeho platebním možnostem.

Princip půjčky bez ručitele

Půjčka bez ručitele funguje standardně jako jiné půjčky. Věřitel půjčí dlužníkovi určitou sumu peněz, za což požaduje úroky nebo poplatky ve stanovené výši. Při půjčce bez ručitele nepotřebujete při žádání o půjčku další osobu, která se za Vás v případě nesplácení zaručí. To je velká výhoda oproti jiným úvěrem. Dlužník si tedy může uzavřít půjčku sám, bez cizí pomoci.

Pokud se vyžaduje ručení, tak se může uplatnit věcná forma a to v podobě zástavy - půjčka s ručením nemovitostí, ale i v podobě bianco směnky - půjčka na směnku. Záleží na okolnostech, výši půjčky a instituci, která Vám půjčku poskytuje. Vyřízení takovéto půjčky bez ručitele je otázkou maximálně několika hodin, protože dlužník jedná za sebe a jen za sebe. Není potřeba žádný ručitel, tedy můžete žádat o půjčku a ve všech rozhodnutích vystupovat samostatně a bez zbytečných odkladů.