Potřebuji půjčku

Nabízím půjčky

Půjčky od soukromých osob

Blog
Žádost o Ferratum půjčku Žádost o Provident půjčku Žádost o Home Credit půjčku Žádost o Proficredit půjčku Žádost o VitaCredit půjčku

Od soukromé osoby si půjčují peníze většinou ti, kterým není ochotna dát úvěr banka ani nebankovní instituce. Soukromá osoba poskytující úvěr se zpravidla na nic neptá a klienta si neprověřuje. Rychlost zpracování této půjčky od soukromných osob je také její výhodou. Peníze máte k dispozici ihned po podpisu smlouvy. Poskytovatelů takových půjček najdete většinou v tisku nebo i na této stránce. Dávejte si však pozor a každého soukromého investora před půjčením peněz dobře prověřte.

Potřebuji ručení?

Pokud si půjčujete od soukromé osoby, není většinou vyžadováno žádné ručení. Prověřování v registru dlužníků se také nekoná a proto je tato půjčka od soukromné osoby dostupná prakticky každému. Podmínky úvěru si dohodnete většinou osobně přímo s jeho poskytovatelem.

Jaká je úroková míra půjčky od soukromé osoby?

Úroky u půjček od soukromých osob jsou zpravidla velmi vysoké. Takovou půjčku si dohodne člověk, kterému už nepůjčí bankovní ani nebankovní instituce. Je důležité dohodnout si s poskytovatelem půjčky pro vás přijatelný splátkový kalendář, sebemenší zpoždění je velmi často tvrdě zpoplatněno.

Tipy a rady pro půjčky od soukromých osob

Nejlepším postupem je zjistit si reference na člověka poskytujícího úvěr. Někteří mohou využívat nekalé praktiky a uzavírat velmi nevýhodné smlouvy. Vždy si podrobně přečtěte uzavřenou smlouvu o půjčce a sporné body si nechte vysvětlit. Z jednání člověka při uzavírání smlouvy také můžete hodně usoudit.